8 maja 2026 r. w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ( 8- 15 maja) klasa 1c uczestniczyła warsztatach „MoJa KSIĄŻKA o MNIE”, które odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie – Filia w Sanoku.
Doskonale przygotowane i prowadzone przez panie bibliotekarki : IRENĘ i SABINĘ FLORCZAK warsztaty literacko- plastyczne stanowiły niezwykłą podróż poprzez historię powstania książki, jej roli na przestrzeni dziejów oraz ciekawostki dotyczące niezwykłych jej egzemplarzy. Dzięki zajęciom dzieci miały okazję poznać najstarszą, największą, najgrubszą, najmniejszą, najdroższą oraz najdziwniejszą książkę świata, a także dowiedziały się, jaka książka dla dzieci była wydrukowana jako pierwsza oraz jaka nosi miano Bestselleru wszech czasów.
W dalszej części zajęć dzieci wykonywały według instrukcji własnoręcznie książkę o tytule „MoJa KSIĄŻKA o MNIE”, w której kreatywnymi zadaniami rysunkowymi przedstawiały same siebie w różnych życiowych sytuacjach. Dzięki tym autorskim dziełom uwieczniły w niepowtarzalny sposób informacje o tym, kim są, co kochają, co lubią jeść, a nawet czego się boją?
Udział w warsztatach przyczynił się do rozwoju zainteresowań czytelniczych pierwszoklasistów , przyniósł dzieciom dużo radości i pozostawił piękną pamiątkę z najmłodszych lat- własnoręcznie wykonaną pierwszą książkę o niebanalnym tytule „MoJa KSIĄŻKA o MNIE”.
DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNĄ LEKCJĘ 😉



