16 września 2022 r. uczniowie z klas 3a, 3d, 5a, 6a i 8c pod opieką nauczycieli udali się na sanocki rynek gdzie  zapoznali się z historią Polski z pierwszych lat II Rzeczypospolitej.

W Mobilnym Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” wykorzystując cyfrowe wizualizacje przedstawiono wiele ciekawostek historycznych, a  cyfrowo zrekonstruowana postać Józefa Piłsudskiego przemawiała do widzów.

Uczniom bardzo spodobał się interaktywny stół prezentujący 21 polskich wynalazków.

Obok stołu prezentowany był animowany film o ustanowionym przez Sejm Patronie Roku 2022 – Ignacym Łukasiewiczu.

W specjalnej fotobudce była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wybranym ojcem niepodległości.

Zakładając gogle VR można było spotkać się z aktorem Aleksandrem Żabczyńskim i tenisistką Jadwigą Jędrzejewską oraz zapoznać się z wydarzeniami bitwy warszawskiej.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że Wirtualny Teatr „Niepodległa” okazał się atrakcyjną lekcją historii.