W dniach 26-27 września 2022 r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w XXIX Obozie humanistyczno – artystycznym, zorganizowanym przez Sanocki Dom Kultury, w ramach 31 Festiwalu im. Adama Didura.
W czasie zajęć, prowadzący skupili się na takich dziedzinach sztuki, które budują spektakl operowy, operetkowy i musical. Poprzez ciekawą formę zajęć, instruktorzy zachęcili dzieci do świata teatru, muzyki, plastyki i tańca.
W tym roku, praca na warsztatach skupiała się na postaci mistrza Twardowskiego. Punktem wyjścia była legenda o magu z Krakowa. Uczestnicy zajęć, zapoznali się z tą bardzo ciekawą postacią i ,,polecieli na księżyc”, śpiewając i tańcząc w rytm utworów, które skomponował Ludomir Różycki.
Warsztaty poprowadzili: Grażyna Płodzień – warsztat wokalny, Anna Pilszak – warsztat plastyczny, Jolanta Jarecka – warsztat teatralny, Mariola Węgrzyn – Myćka – warsztat taneczny.