28 września 2022 r. na stadionie w Kolbuszowej odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Dzieci.

W zawodach uczestniczyło prawię 500 uczniów.

Rywalizację poprzedziła oficjalna inauguracja szkolnego roku sportowego 2022/2023 w obecności licznych gości, m.in. p. Małgorzaty Rauch – Podkarpackiego Kuratora Oświaty a zarazem Prezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Apel Olimpijski odczytała p. Anna Wielgosz – Olimpijka z Tokio, 2-krotna uczestniczka Mistrzostw Świata, 2-krotna uczestniczka Mistrzostw Europy i tegoroczna medalista ME w biegu na 800m. Flagę Szkolnego Związku Sportowego wniósł poczet flagowy złożony z uczniów naszej szkoły – najbardziej usportowionej szkoły podstawowej w ubiegłym roku.

Najlepsze rezultaty wśród naszych uczniów odniosła Anna Reut (kl. 6a) zdobywają srebrny medal w skoku wzwyż. Z najlepszymi zawodnikami na Podkarpaciu, z roczników 2010, 2011 zmagali się także: Ashley Dorocka – Jach (kl.7a), Julia Kołodziejczyk (kl.5a),  Łukasz Mateja (kl.6b) i Antoni Sroka (kl.6c) zajmując dalsze miejsca.

Opiekun: p. Katarzyna Chowaniec.

Dzień później, 29 września 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  SP 1 Sanok reprezentowała Julia Krzanowska (kl. 8e), która zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem i Gabriel Firlit (kl.8d), który po spektakularnym biegu na 300 m, zdobył srebrny medal.  Julia, na co dzień zawodniczka KS Komunalni Sanok, ostatnio w Mistrzostwach Polski U15 rzuciła oszczepem 39,70 m i zajęła 

IV m-ce. Do finałów wojewódzkich awansowała również Maja Brońska – Uczeń (kl. 8a) w biegu 80 m przez płotki, jednak ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w Mistrzostwach.

Opiekun: p. Dorota Pawlik.

Wszystkim zawodnikom, z obydwu kategorii serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!

Skip to content