„POLSKA- TO TAKA KRAINA , KTÓRA SIĘ W SERCU ZACZYNA” pod takim hasłem dnia 09.10.2022r. uczniowie klas I-III uczcili Narodowe Święto Niepodległości.
Uczniowie klas 2a i 3c w programie poetycko- muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępnej i obrazowej formie przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków o wolną i niepodległą Ojczyznę. To Im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.
Publiczność z zainteresowaniem , w skupieniu, z dziecięcą wrażliwością wysłuchała i obejrzała tę szczególną lekcję historii.

Akademia zorganizowana została przez Magdalenę Sałaciak, Monikę Śliwkę-Warankiewicz oraz Annę Dobek przy współpracy z Beatą Obłój i Tomaszem Krawczykiem.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców dzieci z klas 2a i 3c za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg uroczystości.