W dniach 2 i 3 grudnia 2022 roku w naszej Szkole odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna „Sportowe Mikołajki” z udziałem uczniów i rodziców. Wydarzenie nawiązywało do wieloletniej szkolnej tradycji  organizowania sportowych turniejów rodzinnych, ale w tym roku zostało znacząco rozbudowane i wzbogacone, a to dlatego, że nasza Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku została LAUREATEM ogólnopolskiego konkursu i otrzymała tytuł „SZKOŁY PROMUJĄCEJ AKTYWNY STYL ŻYCIA”, jak również nagrodę finansową w wysokości 5000zł od Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

W ramach tego wydarzenia zorganizowane zostały strefy tematyczne promujące aktywność sportową, w tym w gronie rodzinnym oraz zdrowy styl życia.

W piątek – 2 grudnia 2022r., w ramach strefy sportowej zorganizowano „Wyścigi Mikołajów”, czyli rozgrywki dla klas 4-6. Reprezentacje poszczególnych klas rywalizowały ze sobą w formie wyścigów rzędów w czterech zabawach. Pozostali uczniowie dopingowali swoje koleżanki i kolegów konkurując w strefie kibiców. Rywalizacja przebiegała oddzielnie na poziomie klas czwartych, piątych i szóstych, a na jej zakończenie odbyło się podsumowanie dla każdej kategorii wiekowej z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród rzeczowych dla za zajęte miejsca oraz dla wszystkich słodkie upominki. Dodatkowo Szkolna Rada Rodziców ufundowała nagrody dla najlepiej dopingującej klasy w każdej kategorii. Liczyły się oryginalne pomysły i zaangażowanie. Czeki na kwotę 300zł do wykorzystania przez zespół klasowy na imprezę integracyjną powędrowały do klasy 4b, 5b oraz 6a i 6b (ex aequo).

W tym samym czasie w strefie motywacji odbyły się dwa spotkania uczniów z klas siódmych i ósmych z panem Łukaszem Łagożnym himalaistą, alpinistą – zdobywcą Korony Ziemi, ultramaratończykiem. Uczniowie obejrzeli sprzęt, ciekawą prezentację i film oraz dowiedzieli się, że aby osiągnąć wymarzony cel lub sukces w sporcie potrzebny jest nie tylko talent, ale lata ciężkiej pracy oraz cierpliwość i wytrwałość.

Z kolei w strefie tańca uczniowie z klas: 8a, 8b oraz dziewczęta z kl.5 i wszyscy chętni uczyli się tańczyć „zumbę” uczestnicząc w zajęciach z panem Pawłem Kuligą – tancerzem, instruktorem fitness.

W sobotę – 3 grudnia 2022r., w godzinach 9.00 -12.00. odbył się Mikołajkowy Turniej Rodzinny.

W strefie rodzinnej uczniowie i rodzice z klas 1-3 rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, w których starowały pary, tj. dziecko i rodzic lub opiekun. Każda para uczestniczyła w 4 zabawach, czyli musiała pokonać różne tory przeszkód wykazując się szybkością, zwinnością oraz kondycją fizyczną. Mikołajowe Jury ustaliło zwycięzców w każdej kategorii, tj. na poziomie klas 1, 2 i 3.  I nietypowo …, bo aż cztery pierwsze miejsca otrzymały nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy Mikołajowego Turnieju – słodkie upominki.

Równolegle, w strefie zdrowia, czyli na średniej sali gimnastycznej zespół ratownictwa medycznego z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku dla chętnych rodziców i dzieci prezentował pokaz ratownictwa medycznego oraz umożliwił każdemu chętnemu zbadanie swojego stanu zdrowia. Można było skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz zbadać poziom cukru we krwi. W strefie zdrowia do dyspozycji była także dietetyk – pani  Agnieszka Głaz – Żebracka, u której można było wykonać analizę składu ciała i skorzystać z porad dietetycznych.

Zainteresowanie uczestników Mikołajkowego Turnieju Rodzinnego przerosło oczekiwania organizatorów. Liczyła się dobra zabawa, a nie miejsce w rywalizacji sportowej.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!!!  Do zobaczenia za rok!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji