16 grudnia 2022r. w szkolnej auli zostały wystawione tradycyjne JASEŁKA dla zaproszonych gości- w godzinach porannych dla uczniów klasy I- III oraz w godzinach popołudniowych dla rodziców.

W bogatej zimowej scenerii uczniowie klasy 2c i 2d wcielając się w rolę Maryi, Józefa, Heroda, gospodarzy, aniołów, pastuszków,  diabełków, dzieci odwiedzających narodzone dziecię – odgrywali scenki związane z narodzeniem Jezusa Chrystusa, śpiewali piękne polskie kolędy, recytowali nastrojowe wiersze oraz składali życzenia świąteczne i noworoczne. Nie zabrakło także tańca śnieżynek wirujących wokół gwiazdy betlejemskiej oraz wizyty hałaśliwych kolędników. W końcowej części Jasełka nabrały  charakteru  międzynarodowego, gdyż wtedy to  widownia miała okazje wysłuchać kolędy w języku ukraińskim oraz angielskim.

Bożonarodzeniowy spektakl przygotowały : p. Ewa Bochnowska, p. Alina Statkiewicz, p. Monika Kowalczyk, p. Katarzyna Gocek oraz p. Małgorzata Chrobak.

Bardzo dziękujemy p. Tomaszowi Krawczykowi za obsługę techniczną oraz wszystkim RODZICOM za  pomoc w tworzeniu przebrań i kreacji małych artystów, którzy  z wielkim zaangażowaniem kultywowali  polskie tradycje.

Alina Statkiewicz