2 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku obchodziliśmy Dzień Patrona.
Uczniowie wraz dyrekcją, nauczycielami oraz pocztem sztandarowym udali się do kościoła oo. Franciszkanów, by uczestniczyć w uroczystej mszy świętej. Po powrocie do szkoły nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą gen. Bronisława Prugara-Ketlinga, a klasy 1-3 odśpiewały hymn szkoły.
Kolejnym punktem obchodów była akademia. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor – Maria Korżyk, która wręczyła nagrody i dyplomy w konkursie wiedzy o Patronie naszej szkoły dla klas 4-5. Uroczystość uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas: 5b, 5d, 5c, 8e, 4b, pod opieką p. J. Marć, p. A. Gaździk-Kalenieckiej, p. A. Szałkiewicz-Uczeń, p. B. Obłój, p. B. Kunik (dekoracje) oraz p. P. Gładysiewicza (oprawa muzyczna). Młodzież przypomniała postać naszego Patrona, człowieka wielkiego serca i honoru. Podczas akademii został odśpiewany utwór na cześć gen. Bronisława Prugara-Ketlinga, napisany przez nauczyciela naszej szkoły.

Wyniki konkursu:

klasy 4:
I miejsceStanisław Gąska kl. 4a – maksymalna liczba punktów 🙂
II miejsceOlgierd Sośnicki kl. 4a, Wiktor Żaczek kl. 4b
III miejsceJulia Skrabalak kl. 4b, Marta Olejarczyk kl. 4b

Klasy 5:
I miejsceMartyna Posadzka kl. 5b, Jakub Bończak 5a
II miejsceKarolina Konieczny kl. 5b, Julia Lubieniecka kl. 5d, Julita Wyżycka kl. 5d

IV miejsce:
Milena Czerepaniak kl. 5d
Julia Smiszkiewicz kl. 5d
Jan Kozłowski kl. 5d
Michał Romaniak kl. 5a
Emilia Drwięga kl. 5c

Uczennica Julita Wyżycka otrzymała również wyróżnienie za wiersz o patronie, który zaprezentowała podczas akademii.Skip to content