Szanowni Państwo,

Informujemy, że Województwo Podkarpackie / Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczyna realizację pierwszej edycji projektu stypendialnego „Poszerzając horyzonty –stypendia sportowe dla uczniów szkół podstawowych”–edycja I współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium prowadzony jest do 2 października 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu, w tym kryteriów obowiązkowych przyznawania stypendium oraz naboru wniosków o przyznanie stypendium można uzyskać na stronie internetowej www.podkarpackie.edu.pl lub w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie kierując pytanie na adres poczty elektronicznej dek@podkarpackie.pl lub pod nr telefonów: 17 743 30 24, 17 743 30 34, 17 743 30 62,

W związku z prowadzonym naborem na stypendia sportowe „Poszerzając horyzonty” informujemy, że do wniosku niezbędny jest oryginał zaświadczenia o uzyskanych wynikach wystawiony przez organizatora zawodów. Dotyczy to również zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Uchwała Sejmiku w sprawie zasad.

Zaświadczenia wydaje Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy po wcześniejszej prośbie przesłanej e-mailem, zawierającej:

• imię i nazwisko dziecka,
  • szkoła,
  • nazwa zawodów,
  • data i miejsce zawodów,
  • zajęte miejsce.

Po weryfikacji, zaświadczenia są wypisywane i będą do odbioru w Biurze Związku.

Uwaga: Biuro będzie czynne także w sobotę (30.09.2023) w godz. 9.oo- 14.oo.