Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku odbyła się 12. edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”. Dlatego też podczas uroczystości, uczniowie naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi czytali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wychodząc naprzeciw inicjatywie czytania utworów literackich, uczniowie wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w dniu 29 września. Naszym celem było, aby uczniowie naszej szkoły jak najpełniej mogli przeżyć treść czytanych fragmentów tekstu utworu opisujących piękno nadniemeńskiej przyrody. Zaproszeni goście, m.in. pani wicedyrektor szkoły -Anna Serbin, pani Anna Rolnik, pani Beata Joniak oraz pani bibliotekarka naszej szkoły – Krystyna Berdysz, wykazali się niesamowitym wyczuciem języka Elizy Orzeszkowej, przedstawiając bardzo ciekawą interpretację fragmentów utworu, opisujących precyzyjnie i z dbałością o szczegóły codzienne życie bohaterów oraz piękno przyrody.
W całości wydarzenia wzięły udział wybrane klasy czwarte, piąte, klasa siódma oraz ósma wraz z nauczycielami. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.
Za stronę artystyczną oraz dekoracyjną uroczystości odpowiadały: p. Magdalena Adamkiewicz oraz p. Anna Lewandowska.
Nagłośnienie auli przygotował p. Piotr Gładysiewicz.