06.10.2023r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się turniej wiedzy The Best of the Best”. Konkurs organizowany jest w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych i ma na celu wyłonienie najlepszej klasy wśród  ósmoklasistów naszej szkoły.

Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu języków angielskiego oraz niemieckiego. Trzyosobowe drużyny mogły wykazać się między innymi znajomością kultury i geografii krajów anglo- i niemieckojęzycznych (flagi, zabytki, znane osoby) oraz  gramatyki i ortografii. Wśród pytań pojawiły się takie dotyczące aktualnych nurtów w piłce nożnej, muzyce czy polityce.

Konkurs odbył się w pracowni VR z wykorzystaniem tablicy interaktywnej zakupionej w ramach programu Laboratoria przyszłości”

Poziom był bardzo wyrównany i dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięską drużynę. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce klasa 8B (Patryk Drążek, Piotr Dydek, Jakub Serwatko)

II miejsce klasa 8A (Nikola Gaworecki, Kamila Gładysz, Aniela Stojowska)

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!