W ramach corocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca) zorganizowano konkurs wiedzy o teatrze dla klas 4 i 5. W sali VR rywalizowały ze sobą reprezentacje poszczególnych klas, a emocji było naprawdę sporo!

Na początku dzieci obejrzały krótki filmik wyjaśniający najważniejsze pojęcia związane z teatrem. Następnie na tablicy interaktywnej drużyny miały za zadanie dopasować termin teatralny do jego opisu. Dzieci świetnie poradziły sobie także z interaktywną krzyżówką czy wyszukiwaniem pojęć teatralnych. Błyskawicznie rozwiązano zadanie dotyczące etykiety w teatrze. Jednak najwięcej wrażeń dostarczyła gra Kahoot, oczywiście związana z teatrem.

Okazało się, że młodzież świetnie opanowała wiedzę z zakresu teatru, gdyż do rozstrzygnięcia konkursu potrzebna była dogrywka. O zwycięstwie zadecydowały zagadki teatralne!

I tak 1m. spośród czwartoklasistów zajęła drużyna z klasy 4a w składzie: Zuzanna Lasota i Sara Rychlicka, natomiast wśród klas 5zwyciężyła reprezentacja 5a w składzie: Natalia Panek i Miłosz Fal, jednocześnie zdobywając nagrodę dla całych klas – Jeden dzień bez pytania oraz oceny 6 z języka polskiego (dla zwycięskich zespołów).

Pozostałe reprezentacje poszczególnych klas również zasłużyły na nagrodę, jaką są oceny bardzo dobre z języka polskiego, gdyż wypadły naprawdę znakomicie.

Poszczególne klasy reprezentowali:

4b – Nikola Garko i Zofia Lisowska

4c – Zofia Dziadak i Amelia Firlit

4d – Mikołaj Gładysiewicz i Lidia Załączkowska

5b – Aleksandra Kogut i Marta Olejarczyk

5c – Lena Łuczka i Aleksandra Michalska

Dziękujemy za znakomitą rywalizację i zapraszamy za rok!