Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Jest to największe na świecie święto ekologiczne. Idea obchodów została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów. Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie .

W naszej szkolnej świetlicy również celebrowaliśmy ten ważny Dzień. Poniżej zostały wyszczególnione zajecia przerowadzone rzez wychowawców:

– czytanie wiersza pt.,, Mali strażnicy przyrody „,

– omawianie książki o segregacji śmieci ,

– oglądanie filmu edukacyjnego pt.,, Dzień Ziemi” ,

-słuchanie piosenek o ziemi i ekologi,

-odgadywanie oznaczeń na plastikowych butelkach,

– rysowanie planety kredkami,

-malowanie farbami ,

-wykonanie wspólnie plakatu o ziemi,

-tworzene Ekoludka .

Nauczyciele starali się przekazać główny cel tego święta,  jakim jest  budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię, uwrażliwanie uczniów na piękno przyrody oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego.

Wszystkie zajęcia przeprowadzone przez wychowawców świetlicy odbyły się w miłej  atmosferze.