W związku z zaistniałą sytuacją z jaką przyszło nam zmagać się tego roku, trudno było o wyszukane formy kontaktu z światem zewnętrznym. Jednak nie chcąc się zamykać na innych, a wręcz przeciwnie próbując do nich wyjść, uczniowie z grupy 9 świetlicy postanowili poznać i wymienić się informacjami o swoim mieście z innymi dziećmi. Okazją do takiej relacji stała się akcja „wymiany pocztówkowej”. Otrzymanie jednej kartki z innego miasta- szkoły stało się impulsem do większej relacji. Uczniowie otrzymując ręcznie robione widokówki  z pozdrowieniami, czuli się zobowiązani do zrobienia własnych, do napisania kilku słów na temat tego kim są, jaki jest region w którym żyją, a nawet bardziej osobistych o czym marzą. Chętnie szukały na mapie miast z których przyszły pocztówki i wymieniały się pozytywną energią. Jeszcze raz udowodniły, że czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze i że pozorne granice znikają gdy otwieramy na kogoś nasze umysły i serce. Udało się im nawiązać głębszą wieź z uczniami, co stało się ciekawym podłożem do rozmów o tym, co w kontakcie z drugim człowiekiem jest ważne, jak budować znajomość mimo braku spotkań twarzą w twarz, czy rozmów o uniwersalnych wartościach. Bardzo gratuluje zaangażowania i ciekawych odkryć, wszystkim bardzo polecam taką niezobowiązującą formę dialogu z kimś kto jest daleko, a może okazać się bardzo podobny i bliski.

Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy uczniom „Zabawy malarskiej” ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli.

Antonina Lech