Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna, która otwiera setki placówek sportowych w całym kraju. Ten dzień otwarty to tysiące bezpłatnych treningów, zajęć i wydarzeń sportowych rozsianych po całym kraju. Co roku w Narodowym Dniu Sportu bierze udział kilkaset tysięcy Polaków.
Z tej okazji w sobotę 11 września 2021r. Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku w godzinach 14.00. –18.00. odbędzie się Turniej piłki nożnej dla klas szóstych, siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Drużyna , reprezentacja klasy może składać się z dziewcząt i chłopców. Kapitanowie drużyn(klas) proszeni są o potwierdzenie udziału w Turnieju do nauczyciela wychowania fizycznego Romana Lechoszesta. Dla uczestników przewidziane są skromne upominki.