W sobotę 11 września 2021r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku odbył się Turniej Piłki Nożnej dla klas ósmych, siódmych i szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Tego dnia w całej Polsce obchodzony   był Narodowy Dzień Sportu.

Z tej okazji w piłkarskim turnieju wzięło udział około sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły. Dominowali chłopcy, ale grały również dziewczyny. Założeniem Turnieju było sprawdzenie się w sportowej rywalizacji. Aktywność fizyczna, przeżywanie emocji oraz integracja społeczności uczniowskiej. Rozegrano mecze grupowe, a także o poszczególne miejsca. Na koniec turnieju podobnie jak w finale ostatnich Mistrzostw Europy padł wynik remisowy i podobnie jak w Londynie strzelano rzuty karne. Wszyscy uczestnicy dostali słodki upominek oraz napoje. Organizatorem Turnieju był Roman Lechoszest.

Prezenty dla uczniów ufundowało Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku.