8 października wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wyruszyli wraz z paniami: Joanną Warchoł-Żuchowską i Emilią Kot do Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku. Celem wyjazdu było zawiezienie karmy, którą uczniowie SP1 przynieśli (w dużej ilości) podczas ostatniej zbiórki organizowanej przez SKW.

Na miejscu przywitała nas pani prezes STOnZ-u, która pokazała nam swoich podopiecznych. Niektóre pieski mieliśmy okazję poznać już podczas naszej ostatniej wizyty – pod opieką wolontariuszy Towarzystwa nadal przebywa nierozłączna para Henio i Myszka. Byli też nowi mieszkańcy, tacy jak uroczy piesek Zorban. Wolontariuszki SKW były pod ogromnym wrażeniem jego energiczności, stąd postanowiły skorzystać z okazji i zabrać uroczego czworonoga na krótki spacer.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wsparli naszą akcję i przynieśli karmę. Cieszymy się, że jest wśród nas tak wielu miłośników zwierząt, bo jak powiedział Immanuel Kant: „Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”.

Emilia Kot