Pluszowe misie to ulubiona zabawka każdego dziecka. Nic więc dziwnego, że  Dzień Pluszowego Misia obchodzony 25 listopada  został w klasie 1d celebrowany z należytą radością.

Po obejrzeniu prezentacji,  przedstawiającej  historię  tego stosunkowo nowego święta  ( Misie  bowiem swoje święto mają od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania tej zabawki.) , dzieci  brały udział w wesołych zabawach towarzyskich z misiem w roli głównej. Były to pląsy i zabawy ze śpiewem- „Niedźwiadek”, „ Stary niedźwiedź”, zabawy integracyjne- „ Słodko- gorzko”, „ Gdzie przesiadły się misie ?”, „Który z kolei ?”, konkurencje plastyczne w grupach- „Świąteczne przebranie  misia” oraz na zakończenie- słodki poczęstunek – biszkoptowy miś Lubiś.

Dzień 25 listopada upamiętniający powstanie pluszowego misia to  był czas atrakcji i zabaw dla wszystkich dzieci z klasy.  Radość  i szczęście rysujące się na twarzach dzieciaków uczestniczących w wesołych  zabawach i konkurencjach  to dowód na to, że wspólne świętowanie to doskonały sposób na rozwijanie i zacieśnianie relacji koleżeńskich.            

                                                                                     Alina Statkiewicz

Skip to content