Miś Paddington, Kubuś Puchatek, miś Yogi, Ballo z „Księgi Dźungli”, miś Uszatek, Gumisie, miś Coralgol czy niedźwiedź z bajki pt. „Masza i Niedźwiedź” to tylko niektóre bajkowe misie, które rozkochały w sobie zarówno tych małych, jak i nieco większych odbiorców. Przybierają często postać miękkiego, puchatego, posiadającego łatkę misia, który staje się najlepszym przyjacielem dzieci i wręcz niezastąpioną przytulanką do zasypiania. Mowa oczywiście o pluszowych misiach, które obchodzą swoje święto 25 listopada.

Również w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. To właśnie w tym dniu uczniowie zapoznali się z historią Dnia Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz z sylwetkami misiów – bohaterów literackich i bajkowych. Wszyscy bez wyjątku przypomnieli sobie znane hasło bajkowego misia, który powtarzał: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”! Dzień Pluszowego Misia to również dzień, w czasie którego dzieci miały możliwość przyniesienia do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niejednokrotnie umila im czas w domu oraz pomaga zasypiać. Na pamiątkę tego wyjątkowego święta w klasie 2 „B” z inicjatywy p. Katarzyny Józefek i p. Beaty Królickiej oraz w klasie 2 „C” pod kierunkiem p. Anny Dobek wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej na tą okazję ramce.

Dzień Pluszowego Misia obchodzony był również na świetlicy szkolnej w grupie I, II, III i VII pod kierunkiem p. Sylwii Koteńko, p. Antoniny Lech, p. Emilii Kot oraz p. Pawła Szałajko, gdzie dzieci miały możliwość zapoznania się z genezą Dnia Pluszowego Misia oglądając m.in. film edukacyjny „Karolek i Dzień Pluszowego Misia”, przeprowadzenia pogadanki o swoich pluszowych przyjaciołach oraz wykazania się talentem plastycznym podczas malowania misiów. Stworzone zostały także barwne, radosne misie ze skarpetek, a na deser dzieci wzięły udział w quizach o misiach. Nie zabrakło też gier i zabaw – oczywiście wszystko w towarzystwie pluszaków.

Ilość zadawanych przez dzieci pytań związanych z Dniem Pluszowego Misia zarówno w klasach drugich, jak i na świetlicy szkolnej oraz trafność odpowiedzi świadczyła o tym, iż wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przeprowadzone zajęcia, a to z kolei świadczy o tym, że pomimo wielu nowoczesnych zabawek i atrakcji przeznaczonych dla dzieci moda na misie wciąż nie przemija. To był wyjątkowy dzień, bo przecież wiadomo nie od dziś, że dzień spędzony z prawdziwym przyjacielem musi być wyjątkowy, a kto jest lepszym przyjacielem dziecka niż pluszowy miś?