Drodzy Uczniowie, dziś w ramach TJP, 49. Waszych reprezentantów z poszczególnych klas od 4 do 8 zmagało się z testem gramatycznym z zakresu części mowy. Był to zarazem I etap konkursu językowego, który ma na celu wyłonienie szkolnego Mistrza Gramatyki Polskiej.
Młodszą kategorię wiekową 4-6 reprezentowało 19. osób.
Do następnego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów:
I m. Olivia Szuma 6a – 22p.
II m. Filip Domaradzki 5c oraz Jakub Serwatko 6b – 21p.
III m. Ada Wiśniewska 5c – 20p.
Jan Przygórzewski 5a, Zofia Sabat 5b, Maksymilian Rajchel 6a – 17p.
W starszej kategorii wiekowej wyniki przedstawiają się następująco:
I m. Eryk Trebenda 7e – 26p.
II m. Julia Krzanowska 7e, Franciszek Serafin 7e, Michał Januszewski 7d oraz Wiktor Maślany 8a – 23p.
III m. Maja Babiarz 7a – 22p.
Do II etapu zakwalifikowali się także:
Patryk Mazur 7e, Kamila Wolan 7e, Oliwia Markuc 8a i Antonina Smolińska 8e – 21p.
Aleksandra Ropel 7f i Hanna Szala 8e – 20p.
Pozostałe wyniki przekażą Wam Wasi nauczyciele języka polskiego.
Wszystkich wymienionych powyżej zapraszamy do II etapu. Mistrzem szkoły zostanie osoba, która w obu konkursach otrzyma wysoką liczbę punktów, wyniki bowiem zostaną zsumowane.
Serdecznie gratulujemy!
Poniżej fotorelacja z dzisiejszego konkursu oraz szkolnego holu, gdzie prezentowane są Wasze prace. Jak widać, cieszą się sporym zainteresowaniem!