Drodzy Uczniowie, szkolny Tydzień Języka Polskiego zakończyliśmy Konkursem Pięknego Czytania. Najpierw 20. przedstawicieli wszystkich klas 4-6 zaprezentowało swoje umiejętności w repertuarze Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton, czyli savoir vivre dla dzieci”.
Zadaniem grupy starszej, liczącej 25. reprezentantów klas 7 i 8, było z kolei aktorskie odczytanie fragmentu książki Barbary Kosmowskiej „Gwiazda z pierwszego piętra”.
Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. Wyróżniono technikę, płynność i interpretację tekstu następujących osób:
KATEGORIA MŁODSZA – KLASY 4-6
Im. Antonina Trznadel 4a oraz Kamila Gładysz 6a
II m. Piotr Moskała 5b
III m. Adam Fedak 6b

KATEGORIA STARSZA – KLASY 7-8:
Im. Franciszek Serafin 7e i Maria Kalbarczyk 8b
II m. Natalia Marzec 7b
III m. Milena Subik 8c

Serdecznie gratulujemy przede wszystkim zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom konkursu, bowiem sam udział w konkursie był wyróżnieniem popartym niejednokrotnie klasowymi eliminacjami.
Przy okazji serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w TJP! Rozstrzygniecie pozostałych konkursów oraz uroczyste podsumowanie nastąpi w przyszłym tygodniu.