W piątek 22.04.2022 obchodziliśmy Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom brzmi: „Invest in Our Planet”, czyli „Zainwestuj w naszą planetę”. Organizatorzy zwracają uwagę na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność. Temat ten ma zachęcić przedsiębiorstwa, rządy i obywateli do działania w zakresie zmian klimatycznych i innych kwestii na rzecz zrównoważonej przyszłości.

Podczas Dnia Ziemi w szkole obowiązywały ubrania w kolorze zielonym, a uczniowie mieli okazję do udziału w organizowanych konkursach i akcjach.

Klasy czwarte przygotowały plakaty o tematyce związanej z Dniem Ziemi. Uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali plakaty na temat „Źródła i skutki zanieczyszczeń środowiska”,  które  zostały zaprezentowane na wystawie  oraz wzięli udział w quizie „Wielki Test o Energii”, gdzie sprawdzili swoją wiedzę o odnawialnych  i nieodnawialnych źródłach energii. W quizie najlepszy wynik uzyskał Franciszek  Serafin, a kolejne miejsca zajęli  Eryk Trebenda i Michał Wiejowski, wszyscy z klasy 7e.

Na drugiej lekcji uczniowie klas piątych, szóstych i 7e obejrzeli program przygotowany z tej okazji przez uczniów klas 8b, 8c i 7e dotyczący zagadnień związanych ze źródłami  energii oraz zachęcający do oszczędzania prądu i wody. Wykorzystano prezentacje multimedialne, filmy, uczniowie zaprezentowali scenki oraz wykonali piosenki  „Świat bez wody” oraz „Elektryczny prąd”.