W czwartek  12 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku odbyło się podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród za udział w XIV edycji  Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla klas 5 i 6 organizowanego pod patronatem Burmistrza Sanoka pana Tomasza Matuszewskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów- I przeprowadzany na terenie poszczególnych szkół oraz II zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku.  Przystąpiło do niego 120 uczniów klas 5- 6 ze szkół z terenu Sanoka oraz okolicznych miejscowości.  Do drugiego etapu zakwalifikowało się 50 uczniów z najwyższymi wynikami.

Tytuł Laureata otrzymało 3 uczniów , natomiast tytuł Finalisty przypadł 7 uczestnikom.

 Konkurs sprawdzał znajomość słownictwa, gramatyki, zagadnień kultury krajów anglojęzycznych oraz umiejętność rozumienia tekstów czytanych. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań i pasji uczniów w zakresie języka angielskiego.

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego umieszczony jest na liście konkursów, które można wpisać na świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej dzięki czemu można uzyskać dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content