„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” (Józef Piłsudski). Słowa te padły 10 września podczas uroczystości  patriotycznej „Żołnierzom Września” w Bykowcach. Uroczystość odbyła się w rocznicę upamiętniającą potyczkę wojsk polskich i niemieckich w 1939 roku, w której bohaterską śmierć poniosło sześciu żołnierzy Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora oraz ich dowódca inż. leśnik por. rezerwy Marian Zaremba. Jest to wspaniała lekcji historii i patriotyzmu, w której zgodnie z coroczną tradycją wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Szczególne podziękowania dla przedstawicieli klasy 6b (Zosi, Laury, Marka, Mikołaja) i 8c (Gabriela), którzy pomimo niesprzyjającej aury wzięli udział w uroczystości i oddali hołd bohaterom.

Edyta Białowąs