Generał Bronisław Prugar – Ketling urodził się w Trześniowie. Dzieciństwo i młodość spędził w Sanoku, gdzie uczęszczał do szkoły im. Królowej Zofii.

W czasie I wojny światowej, jako młody oficer liniowy wyruszył na wojnę austriacko – rosyjską. Dostał się do niewoli rosyjskiej, z której udało mu się zbiec i przedostać do tworzącej się we Francji armii gen. Józefa Hallera. Z tą armią dotarł do Polski i walczył o wolność i niepodległość Ojczyzny. W czasie I Wojny Światowej zdobył już sławę, a za dzielność i waleczność został uhonorowany Krzyżem Virtuti Militari.

W roku 1939 objął dowództwo II Karpackiej Dywizji Piechoty, w składzie armii „Karpaty”. Po zakończeniu kampanii wrześniowej przedostał się przez Rumunię do Francji, gdzie objął dowództwo II Dywizji Strzelców Pieszych i został awansowany przez gen. Władysława Sikorskiego do stopnia generała brygady.

Po klęsce Francji podjął decyzję przedostania się do Szwajcarii, gdzie z dywizją został internowany. Francja uhonorowała Generała – Legią Honorową oraz „Croix de Guerre”.

Po wojnie zdecydował się powrócić do Polski. Pełnił funkcję szefa gabinetu Naczelnego Dowódcy i szefa Departamentu Wyszkolenia Bojowego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zmarł w 1948 r. i został pochowany na Powązkach.