Festiwal Owocowo-Warzywny organizowany przez szkolną świetlicę – to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez naszej placówki. Po kilku latach nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa, z dniem 29 listopada bieżącego roku powrócił na scenę naszej auli. W wydarzeniu tym udział wzięła Pani Dyrektor Maria Korżyk, Pani Małgorzata Wydmuch – kierownik świetlicy, wychowawcy klas 1-3 oraz wychowawcy grup świetlicowych i przede wszystkim uczniowie, do których adresowany był festiwal. Jego bogaty program, na który złożyły się recytacje wierszy (gr: 9, 2, 7) przeplatanych piosenkami (gr: 1, 8, 7, 5, 4, 3), inscenizacją teatralną (gr 6) oraz układem tanecznym (gr 8) – stanowił doskonałe źródło wiedzy na temat dobroczynnego wpływu witamin na zdrowie człowieka oraz zachęcał do prowadzenia zdrowego trybu życia, opartego między innymi na zbilansowanej diecie – bogatej w owoce i warzywa oraz aktywności fizycznej, czyli zagadnień w ramach realizowanego w naszej szkole programu edukacyjnego „Zawsze Razem”.

Impreza zakończyła się zaproszeniem do obejrzenia wystawy prac plastycznych, połączonej ze zdrowym poczęstunkiem, w ramach którego na uczestników czekały półmiski pełne jabłek i marchewek.

Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom grup świetlicowych oraz ich podopiecznym za zaangażowanie w przygotowanie festiwalu.

Paweł Szałajko