W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 1c pod opieką p. Agaty Sody i p. Antoniny Lech mieli niecodzienną okazję spędzenia lekcji trochę inaczej. Najpierw udali się do Kina na bajkę „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu.” Następnie odbyli „mikołajkowe warsztaty” w Publicznej Bibliotece w Sanoku.

Panie bibliotekarki przygotowały ciekawą prezentację, podczas której poznaliśmy „mikołajkowe tradycje z różnych stron świata”. Kolejnym wyzwaniem była praca plastyczna wykonana ciekawą techniką pt. „Witraż z Mikołajem”.

W radosnych i pełnych ciepła nastrojach powstały ciekawe zimowe ozdoby, które nie tylko wprowadzą dzieci w świąteczny klimat, ale będą przypominały o tym, że warto pomagać innym przez cały rok. Biblioteka okazała się miejscem otwartym, ciepłym, kolorowym i ciekawym, dlatego na pewno wrócimy tam niebawem.

Agata Soda

Antonina Lech