Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Celem tego projektu jest  wyposażenie szkół w nowoczesne rozwiązania edukacyjne ukierunkowane na rozwój innowacyjności oraz kompetencji przyszłości (kreatywnych i technicznych).

Ze względu na ilość uczęszczających do naszej szkoły uczniów uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 213.000 zł z przeznaczeniem na zakup wyposażenie podstawowego (obowiązkowego), jak również sfinansowania wyposażenie oraz pomocy naukowych zgodnie z potrzebami naszej szkoły.

Za uzyskane środki zakupiliśmy do 31.12.2021r. następujące pomoce:

– drukarka BANACH SCHOOL 3D z 5 letnią opieką serwisową oraz laptopa na potrzeby drukarki,

– mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, – stacja lutująco-rozlutowująca,
– okulary wirtualnej rzeczywistości firmy AKTIN – 24 zestawów,
– aparat fotograficzny SONY, statyw z akcesoriami, gimbal, mikroport z akcesoriami, oświetlenie oraz  mikrofon kierunkowy do działań audiowizualnych,

– monitor dotykowy ułatwiający realizację interaktywnych lekcji z wykorzystaniem zakupionych pomocy,

– stoliki oraz krzesła i fotele obrotowe  stanowiące wyposażenie nowo powstałej pracowni VR (wirtualnej rzeczywistości),

– zestawy elektroniczne Boffin 750 oraz zestawy Boffin II Światło – do wykorzystania na zajęciach z fizyki,

– plansze: „Szkolny układ okresowy pierwiastków” i „Szkolna tablica rozpuszczalności związków” oraz duży zestaw kulkowych modeli atomów na potrzeby zajęć z chemii,

– klocki Lego Education SPIKE PRIME – zestaw podstawowy (12 sztuk) oraz klocki Lego Education SPIKE ESSENTIAL (12 sztuk) do samodzielnej konstrukcji oraz programowania przez uczniów.

Szkolnym koordynatorem projektu „Laboratoria Przyszłości” oraz opiekunem nowej pracowni VR jest p. Marcin Pełech.

Zapraszamy do przeglądania informacji związanych z realizacją działań przedstawiających sposób wykorzystania zakupionego sprzętu.