Wojciech Korfanty został wybrany przez Sejm RP Patronem Roku 2023. To hołd z okazji 150. rocznicy urodzin dowódcy III powstania śląskiego.

W uzasadnieniu Sejm RP docenił dokonania Korfantego jest jednego z ojców niepodległej Polski oraz wielkiego syna śląskiej ziemi. Zawsze wierzył w Polskę i poświęcił dla niej życie.

Najważniejszą zasługą Wojciecha była walka o powrót Śląska do Polski, w czasach gdy jeszcze nie było jej na mapach Europy i na początku tworzenia się II Rzeczypospolitej.

W celu przybliżenia uczniom postaci Wojciecha Korfantego w klasach szóstych, siódmych i ósmych zostały przeprowadzone lekcje dotyczące jego życia i dokonań.

30 marca 2023 r. w ramach podsumowania tych zajęć został przeprowadzony quiz wiedzy o Korfantym, w którym wzięło udział 45 uczniów.

Wśród 27 uczniów klas 7 i 8 wyróżniono:

I m – Gabriel Tylka 8c

II m – Nikola Sroka 8b, Kuba Sąsiadek 8c

III m – Maja Filipczak 8c, Maja Kukla 8b, Jakub Pustała 8c

Wśród 18 uczniów klas 6 wyróżniono:

I m – Anna Reut 6a

II m – Paweł Ruebenbauer 6a

III m – Dawid Giera 6b, Malwina Guzik 6a, Aleksandra Lasek 6a, Mikołaj Sabat 6b

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Organizator: p. Edyta Białowąs, p. Beata Joniak