27 kwietnia 2023r.  w ramach SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla kl. I- III pod hasłem GRUNT TO ZDROWIE.

Celem konkursu było : rozwijanie zdolności recytatorskich, promowanie zdrowego stylu życia, budzenie pasji, rozwijanie zainteresowań poezją, promowanie młodych talentów. Uczniowie prezentowali przed zebraną publicznością,  dowolnie wybrany przez siebie utwór poetycki, którego treść związana była ze zdrowym stylem życia, ochroną zdrowia i profilaktyką.

Uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach:  klasy I, klasy II, klasy III                                                               W skład komisji jurorskiej weszli nauczyciele – p. Krystyna Berdysz, p. Agnieszka Zarzyczna- Tomczuk oraz uczniowie klas ósmych wielokrotni laureaci konkursów recytatorskich- Aleksandra Ropel oraz Franciszek Serafin.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ODBYŁO SIĘ 10 maja 2023r., w którym uczestniczyła p. Dyrektor Anna Serbin.

Jurorzy spośród 44 uczestników wyłonili zwycięzców :

KLASY PIERWSZE

I miejsce – Michalina Trznadel kl. Ib

II miejsce-  Oliwia Dąbrowiecka kl. I a

III miejsce – Magdalena Gunia kl. I a

Zuzanna Strzałka kl. I a

KLASY DRUGIE

I miejsce – Liliana Florko kl. II a

II miejsce – Łucja Gawlewicz kl. II b

III miejsce – Zofia Myćka kl. II c

Maja Wysata kl. II a

Wyróżnienie – Marcelina Jawor kl. II d

Antoni Kucharski kl. IId

Filip Lasek kl. II d

KLASY TRZECIE

I miejsce – Mikołaj Gładysiewicz kl. III d

II miejsce – Alicja Sośnicka kl. III d

III miejsce – Filip Lenkiewicz kl. III a

Emilia Michniewicz kl. III d

Wyróżnienie – Piotr Jadczyszyn kl. III a

Antoni Pawlik kl. III a

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !!!

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody książkowe ufundowane przez STOWARZYSZENIE SYMPATYKÓW I PRZYJACIÓŁ SP NR 1 W SANOKU oraz STOWARZYSZENIE OCZYTANYCH MAŁOLATÓW W SANOKU.

Konkurs został zorganizowany przez p. Alinę Statkiewicz i p. Monikę Kowalczyk.

Alina Statkiewicz