12 maja 2023r. przedstawiciele klas pierwszych uczestniczyli w wiosennym Turnieju Przyrodniczym. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna. Uczniowie odpowiadali na pytania o tematyce wiosennej, rozwiązywali zagadki przyrodnicze oraz układali obrazki z rozciętych elementów.

Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień przyrodniczych, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia.

Zwyciężyła drużyna klasy 1b w składzie: Zuzanna Bochnak, Aleksander Łuczka, Miłosz Wielgosz.

Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy 1a, którą reprezentowali: Oliwia Dąbrowiecka, Alicja Fal, Alicja Kondyjowska.

Trzecie miejsce wywalczyła klasa 1cMilena Gaworecki, Milena Brożyna, Tobiasz Dziwiński.

Uczestnicy konkursu zostali otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: p. Zofia Kulpińska i p. Alicja Baszak.