W piątek, 19 maja 2023r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Sanoku odbył się międzyszkolny konkurs interdyscyplinarny NA MAGICZNYM DYWANIE organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka.

W tym roku w rywalizacji uczestniczyły dzieci klas pierwszych.

Magiczny Dywan – to interaktywna pomoc dydaktyczna służąca do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację w obrębie wszystkich dziedzin wiedzy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1bSzymon Bryt, Mateusz Borczyk, Staś Konieczko. Chłopcy wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz abstrakcyjnego. Ich doskonała sprawność ruchowa, zwinność, spostrzegawczość oraz umiejętność pracy zespołowej sprawiły, że po zaciętej rywalizacji zajęli II miejsce. Chłopcy po raz pierwszy mieli okazję wykonywać zadania z wykorzystaniem tak nowoczesnych narzędzi, dlatego ich sukces jest tym większy. GRATULUJEMY!

Katarzyna Witkiewicz