12 maja 2023 r. uczniowie klasy 8e przygotowali pokazową lekcję z fizyki, dotyczącą zagadnień związanych z prądem elektrycznym i magnetyzmem. Podczas lekcji prezentowanych było wiele doświadczeń z użyciem zestawów BOFFINO. Uczniowie udowodnili, że prąd można wytworzyć również z pomocą ziemniaków. Lekcja odbyła się pod czujnym okiem Pani Grażyny Pelczarskiej i Pani Dyrektor Marii Korżyk, która zaszczyciła klasę swoją obecnością i aktywnie brała udział w zajęciach. Dzięki zaprezentowanym doświadczeniom uczniowie są bogatsi o wiedzę w zakresie zagadnień związanych z napięciem elektrycznym i natężeniem prądu, budową obwodu elektrycznego, polem magnetycznym działającym na przewodnik, przez który płynie prąd i potrafią udzielić pierwszej pomocy osobie porażonej prądem. Lekcja na pewno na długo zostanie wszystkim w pamięci, a wiedza nabyta podczas zajęć – na zawsze.