W roku szkolnym 2022 – 2023 uczniowie klas czwartych uczestniczyli w innowacji pedagogicznej z j. angielskiego „English – the key to success”.

Celem innowacji jest nie tylko rozwijanie kompetencji językowych, ale także doskonalenie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Dzięki sali VR i tablicy interaktywnej zakupionej w ramach programu „Laboratoria przyszłości” na zajęciach wykorzystano gry i ćwiczenia interaktywne na portalach Wordwall, Liveworksheet, aplikacji Canva, a także materiały interaktywne zakupione na stronie https://www.uczedzieciangielskiego.pl. Element rywalizacji w grach oraz technologia TIK motywowały uczniów do pracy, ułatwiały przyswajanie nowych zagadnień, ale także uatrakcyjniały zajęcia.

Chętni uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe, a także wokalne podczas konkursu dla klas 8 „The best of the best” w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych i koncertu charytatywnego „Kolędo leć…”. Poszerzyli również swoją wiedzę z kultury i geografii krajów anglo i niemieckojęzycznych.