1 maja od 19 lat obchodzimy rocznicę członkostwa w Unii Europejskiej, a 9 maja to symboliczny Dzień Europy ustanowiony na pamiątkę przemówienia Roberta Schumana z 1951 roku, w który ogłosił ideę zjednoczenia państw europejskich.

Jak co roku, na początku maja w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie zostali zapoznani z etapami powstania i funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Zajęcia zostały zwieńczone międzyklasowym quizem „Unia Europejska bez tajemnic”. Celem quizu było propagowanie wiedzy na temat krajów UE, ich historii, tradycji, znanych twórców z zakresu kultury, nauki i sztuki. Na początku przeprowadzono drużynowy quiz w każdej klasie ósmej, a następnie wyłoniono najlepszą drużynę ze wszystkich klas. Zwycięską drużynę reprezentowali uczniowie z klasy 8e w składzie: Patryk Mazur, Aleksandra Mielnikiewicz, Michalina Pawlecka, Nathaniel Pietrusa, Franciszek Serafin, Eryk Trebenda.

Serdeczne gratulacje😊

Edyta Białowąs