W dniu 5 października 2023 roku w dużej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024. W imprezie wzięli udział Pani dyrektor Maria Korżyk, Pani wicedyrektor Anna Serbin, nauczyciele wychowania fizycznego, uczniowie z klas IV – VIII wraz z nauczycielami. Uroczystość rozpoczęły uczennice z klasy szóstej i siódmej tańcem ,, Toka toka”.W części oficjalnej Pani dyrektor zaprezentowała trofeum dla szkoły za zdobycie I miejsca w województwie w klasyfikacji sportowej, w której zostało sklasyfikowane 604 szkoły i Zbiorową odznakę ,, Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej” , którą szkoła otrzymała od Zarządu Głównego  Szkolnego Związku Sportowego. Należy dodać, że na uroczystości Wojewódzkiego Podsumowania Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024 w Świlczy nauczyciel wychowania fizycznego Pan Andrzej Ostrowski otrzymał ,,Medal 70 lecia Szkolnego Związku Sportowego za wieloletnią działalność i wybitne zasługi dla sportu szkolnego” od Zarządu Krajowego Szkolnego Związku Sportowego. Pani dyrektor wymieniła czworo uczniów – sportowców , którzy już w bieżącym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w lekkoatletyce. Malwina Guzik, Antonina Dorotniak, Anna Reut zostali mistrzami województwa w odpowiednio biegu na 100 metrów, rzucie dyskiem i skoku wzwyż. Bardzo wysokie 4 miejsce w województwie zajął Łukasz Mateja w pchnięciu kulą. Następnie Roman Lechoszest przedstawił dyscypliny sportowe, w których w ubiegłym roku reprezentanci naszej szkoły odnieśli największe sukcesy. Były to: unihokej, łyżwiarstwo szybkie, gimnastyka sportowa, piłka ręczna, koszykówka, pływanie i narciarstwo biegowe. Na koniec wystąpili gimnastycy. Liwia Posadzka w układzie gimnastycznym na ścieżce gimnastycznej, podobnie Julia Lubieniecka i Konstancja Dziewulska. Dziewczyny zaprezentowały również skok rozkroczny przez kozioł oraz układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej. Natomiast Hubert Michniowski i Karol Sander wystąpili w skoku rozkrocznym przez kozioł i w ćwiczeniach na drążku gimnastycznym.

Roman Lechoszest