W dzisiejszych czasach trudno jest zaskoczyć odbiorcę. Zwłaszcza, kiedy chodzi o materiał, który znany  jest od zarania dziejów, który zdaje się być wyczerpany z każdej strony. Odpowiedzią na takie wyzwanie jest….poczucie humoru. Kiedy podchodzimy do spraw z dystansem, uczymy się przez zabawę, jesteśmy w stanie przyswoić dużo więcej nawet pozornie nieciekawej wiedzy. W taki sposób Teatr Nowoczesny z Krakowa zaprosił uczniów naszej szkoły z klas 4 – 6 dnia 19 marca na nową, oryginalną, nieprzewidywalną adaptację sceniczną Mitów Greckich.  Widzowie doświadczyli szlachetności i cierpienia Prometeusza, urozmaicili czas Syzyfowi, polecieli z Ikarem w świat marzeń, nauczyli się siły i determinacji Heraklesa, odkryli, czym jest nadzieja Ariadny, by na końcu poznać blaski i cienie miłości Eurydyki. Wszystko w poszanowaniu tradycji i treści oryginalnych Greckich Mitów.