Wspierając działania proekologiczne, nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiej Akcji „Operacja Czysta Rzeka”, kolejny rok z rzędu współpracując z lokalnie działającą Fundacją imienia Mariana Pankowskiego w Sanoku.

Ideą akcji jest aktywna ochrona przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem cieków wodnych, a także miejsc rekreacyjnych położonych w jej pobliżu. Dlatego w okolicach Światowego Dnia Wody (22 marca), zwraca się szczególną uwagę na istotę ochrony tych miejsc oraz racjonalne gospodarowanie posiadanymi zasobami poprzez różne działania.  Wiele osób (szkoły, firmy, osoby prywatne) w tych dniach porządkuje okolice, co daje  wymierne cele w postaci setek, a nawet tysięcy kilogramów zebranych śmieci.

W tym roku akcja będzie miała dwa etapy – ten, który został przeprowadzony w dniach 18 – 24 marca oraz kwietniowy, w tygodniu poprzedzającym obchody Dnia Ziemi.

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, włączyli się w zbiórkę odpadów, pozostawionych przez innych ludzi na terenach zielonych w okolicach szkoły, a także na terenach sanockich Błoni oraz nad Sanem. Wyposażeni w rękawiczki, worki, pozytywne nastawienie i chęci, od rana pracowali, aby najbliższa okolica była jeszcze piękniejsza. I zawsze zadziwia nas, jak wiele znajdujemy…

Na uwagę zasługuje fakt, że w marcowym etapie udział wzięło:

45 uczniów w ramach pracy szkolnej Ligi Ochrony Przyrody pod opieką Joanny Warchoł-Żuchowskiej oraz p. Doroty Rudy

Klasa IIID – pod opieką wychowawczyni p. Aliny Statkiewicz – najmłodsi, a poprzez swoje ogromne zaangażowanie, zebrali ogromną ilość śmieci (choć pogoda im nie dopisała)

Klasa VIA  pod opieką pani Beaty Joniak.

W sumie ponad 80 uczniów! Gratulujemy zaangażowania.

Koordynatorem akcji była Joanna Warchoł-Żuchowska.