19 marca 2024r. odbyło się coroczne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, którego celem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i merytorycznego oraz wybór organów statutowych, czyli Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

Zebrani jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi oraz zatwierdzili przedstawione przez prezesa Romana Lechoszesta sprawozdania finansowe i merytoryczne.

W 2023 roku Stowarzyszenie realizowało zadania w następujących obszarach:

1. Wspieranie Szkoły Podstawowej nr 1

Stowarzyszenie w roku 2023 zakupiło i przekazało Szkole Podstawowej nr 1:

• sprzęt sportowy i wyposażenie sal gimnastycznych – 60,86 PLN

Łączna wartość przekazanego sprzętu 60,86 PLN

1. Organizowanie zajęć pozalekcyjnych i sportowych:
  • Zorganizowanie wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 dwóch turniejów rodzinnych – mających na celu integrację dzieci i rodziców przez wspólną zabawę i aktywne spędzanie czasu. Turnieje zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego – wolontariuszy Stowarzyszenia. Wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali czekolady, zaś zwycięzcy – nagrody. Nauczyciele przeprowadzili zawody w różnych konkurencjach sportowych. W turnieju udział wzięło kilkadziesiąt zespołów rodzinnych. Wszystkie powyższe działania prowadzone były przez członków Stowarzyszenia – wolontariuszy oraz sympatyków nieodpłatnie. Koszt turniejów (nagrody i słodycze) wyniósł 1 127,38 PLN.

Łączna kwota to 1 127,38 PLN.

1. Wspieranie inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych uczniów.

Stowarzyszenie dofinansowało zakup nagród w licznych konkursach organizowanych przez nauczycieli szkoły:

• nagrody dla „10 najlepszych sportowców-dziewcząt” i „10 najlepszych sportowców-chłopców” spośród uczniów SP1 w roku szk. 2022/2023 (łącznie 40 nagród w dwóch kategoriach wiekowych 4-6 i 7-8) – 1 021,60 PLN
  • konkursy w ramach Tygodnia Języka Polskiego organizowanego przez nauczycieli języka polskiego – 306,00 PLN
  • konkurs Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach organizowany przez nauczycieli katechetów – 200,00 PLN
  • konkurs związany ze Światowym Dniem Autyzmu – 155,90 PLN
  • konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III organizowany przez p.Alinę Statkiewicz – 149,41 PLN
  • konkurs w układaniu kostki Rubika organizowany przez p.Beatę Dańczyszyn – 154,90 PLN
  • konkurs przyrodniczy dla klas I organizowany przez p.Alicję Baszak – 112,17 PLN
  • konkurs recytatorski organizowany przez nauczycieli języka polskiego – 136,00 PLN
  • konkurs dla klas I-III Szkoła uczy i bawi organizowany przez p.Ewę Bochnowską i p.Katarzynę Witkiewicz – 190,62 PLN

Łączna kwota to 2 426,60 PLN.

1. Pozyskiwanie funduszy.

Prowadzimy zbiórkę publiczną pod hasłem „Pomagamy Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku”. Zbiórka została zgłoszona na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji i otrzymała nr 2023/318/OR (31.01.2023-31.12.2023)

Zebraliśmy kwotę 1 171,73 PLN – przeznaczamy ją na cele statutowe Stowarzyszenia.

1. Pozyskiwanie 1,5 %.

Stowarzyszenie, jako organizacja pożytku publicznego, starało się o pozyskanie 1,5 % podatku za 2022r. Dzięki działaniom informacyjnym prowadzonym wśród rodziców, pracowników szkoły, instytucji i firm uzyskaliśmy łącznie kwotę 5 090,20 PLN. Kwota ta jest przeznaczona w całości na cele statutowe Stowarzyszenia.

W drugiej części spotkania wybrany został Zarząd oraz Komisja Rewizyjna na lata 2024-2025.

Zarząd ukonstytuował się w następującym składzie:

Prezes Zarządu – Pan Roman Lechoszest

Wiceprezes – Pani Agnieszka Zarzyczna-Tomczuk

Skarbnik – Pani Dorota Pawlik

Skład Komisji Rewizyjnej:

Przewodnicząca Komisji – Pani Magdalena Adamkiewicz

Członkowie – Pani Małgorzata Chrobak, Pani Beata Dańczyszyn, Pan Dariusz Fineczko

Gratulujemy!

Zachęcamy do wsparcia działań Stowarzyszenia poprzez udział w zbiórkach przy okazji szkolnych spotkań z rodzicami oraz podarowanie nam 1,5% podatku. Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na cele statutowe Stowarzyszenia.

Dziękujemy za wsparcie!