W Niedzielę Palmową 24 marca 2024 r. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku gościło uczestników konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, w śród których byli reprezentujący naszą szkołę uczniowie i nauczyciele p. Małgorzata Wydmuch, p. Krystyna Berdysz oraz p. Małgorzata Chrobak.

Obchody rozpoczęły się od prezentacji palm wielkanocnych zgromadzonych na Galicyjskim Rynku, po której zgromadzeni przeszli w barwnej procesji do kościoła z Bączala pod wezwaniem św. Mikołaja, aby wziąć udział w uroczystej mszy świętej.  Po zakończonej liturgii oraz koncercie Górniczej Orkiestry Dętej Sanockiego o/PGNiG grupa Orlen organizatorzy ogłosili wyniki konkursu. Jury przyznało naszej palmie wielkanocnej wyróżnienie, które jest sporym sukcesem zważywszy na fakt, iż w konkursie rywalizowało ze sobą 30 prac. Owe osiągnięcie jest nagrodą dla p. Małgorzaty Wydmuch, p. Beaty Królickiej, p. Oksany Patulak, p Emilii Kot, p. Tomasza  Krawczyka i p. Pawła Szałajko – wychowawców świetlicy, którzy zaangażowali się w przygotowanie rękodzieła.

Dlatego też, serdeczne podziękowania składam twórcom, uczestnikom niedzielnej imprezy oraz Pani Joannie Śmigiel, która zajęła się transportem naszej palmy.

Paweł Szałajko