29.04.2024 r. nauczyciele informatyki zorganizowali w naszej szkole Dzień Nowych Technologii. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję zapoznać się z najnowszymi narzędziami edukacyjnymi, które mogą ułatwić im proces nauki i uczenia się. Odbyły się pokazy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii VR i AR, konstrukcji i działania robotów, drukarki 3D, kodowanie czyli zabawa w programowanie. Podczas przerw śródlekcyjnych odbyły się prezentacje dla uczniów ze starszych klas. Do pokazów użyto sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji to ciekawe wydarzenie, które pokazuje, jak ważne jest posiadanie umiejętności korzystania z nowoczesnych rozwiązań w procesie nauczania i zdobywania wiedzy.