W dniu 17 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W tym dniu  skupiliśmy uwagę na naszych pupilach. Nauczyciele świetlicy uwrażliwiali dzieci na trudny los bezdomnych kotów. Zorganizowane zajęcia miały na celu rozwijanie u dzieci empatii i szacunku do zwierząt. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z ciekawostkami  dotyczącymi życia kotów oraz  jak odpowiednio się nimi zajmować. Grupy młodsze przyniosły zdjęcia swoich ulubieńców i wykonały prace plastyczną z wizerunkiem kota. Natomiast w grupach starszych odbył się quiz o kotach ze słodkimi nagrodami. Dzieci tworzyły również  ciekawe komiksy, gdzie głównym bohaterem był oczywiście kot. Starsi uczniowie czytali również  wiersze o kotach i wykonali prace różnymi ciekawymi technikami, np.malowali kawą. Cały dzień upłynął w miłej atmosferze.

Nauczyciele Świetlicy.