Depresja to choroba, która dotyka nie tylko dorosłych, ale coraz częściej młodzież i dzieci. Według danych WHO jest to jedna z czterech najpoważniejszych chorób na świecie, dlatego warto rozmawiać z dziećmi o tym, jakie są jej objawy, przyczyny występowania i metody leczenia. Profilaktyczną pogadankę na ten temat przeprowadziły panie Antonina Lech i Emilia Kot, wychowawczynie świetlicowych grup 9 i 8. Zadaniem uczniów podczas tych zajęć było stworzenie kolorowych napisów i obrazków z… plastikowych nakrętek! Wychowankowie świetlicy kreatywnie podeszli do tematu i ułożyli z nakrętek m.in. serca, kwiatki, hasła mające na celu podniesienie na duchu chorego na depresję człowieka. Uczniowie zastanawiali się również nad tym, jak wesprzeć słowami taką osobę. Wspólnie stworzyli napis „NIE JESTEŚ SAM!”. Za swoje prace zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Inspiracją dla pań były „nakrętkowe” prace uczniów SP 6 wykonane pod okiem p. Sabiny Kurasik.

Emilia Kot