Historia pierwszych jarmarków bożonarodzeniowych sięga w Niemczech końca XIV wieku. Jedną z najstarszych tego typu imprez jest Weihnachtsmarkt w Norymberdze. Typowy jarmark świąteczny odbywa się na ulicach, placach miast lub miasteczek i pełny jest straganów oferujących ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne i wyroby rękodzielnicze. W tym roku uczniowie naszej szkoły zabrali się wcześniej niż zwykle do pracy i w ramach dwóch szkolnych bożonarodzeniowych konkursów stworzyli przepiękne kartki i ozdoby świąteczne, które będą naszym małym wkładem w świąteczny Jarmark w Reinheim – mieście partnerskim Sanoka.

Cieszymy się, że chętnie i licznie zaangażowaliście się w ten projekt. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej kreatywności! Niestety nie wszyscy mogli zostać wyróżnieni.

Wyniki konkursu na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w j. niemieckim:

I miejsce – Katarzyna Kusz, kl. 3A;

II miejsce – Paulina Michalska, kl.8B i Aleksandra Michalska, kl. 8b;

III miejsce – Vanessa Żyrawiecki, kl. 3B;

Wyróżnienia – Wiktoria Lisiewska, kl. 7C, Emilia Bill, kl. 7B, Julia Bill, kl. 3A, Anna Szerszeń, kl. 8C.

Wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową:

I miejsce – Dominika Stec, kl. 8C, Amelia Wojnakowska, kl. 3B;

II miejsce – Julia Bill, kl. 3A, Emilia Bill, kl. 8B;

III miejsce – Julia Klimowicz, kl. 8C, Jan Błyskal, kl. 7B;

Wyróżnienia – Oliwia Pawlus, Maja Wiejowska, Julia Mandzelowska, Sabina Buczek, Amelia Jadczyszyn (wszystkie klasa 7A)

Szczególne podziękowania kierujemy dla pana Waldemara Basaka, który podarował nam wyjątkowe prace rękodzielnicze – kunsztownie wykonane anioły.

Karolina Serafin, Anna Najsarek