Aż 116 uczniów z klas I-III wzięło udział w I etapie Małej Ligii Matematycznej. Największe zainteresowanie konkursem wyrazili uczniowie klas I i II, którzy w liczbie 57 uczniów z klas pierwszych oraz 43 uczniów z klas drugich przystąpili do rywalizacji, natomiast spośród trzecioklasistów matematyczne wyzwanie przyjęło 16 uczniów!

Konkurs organizowany jest w szkole drugi rok z rzędu, a jego celem jest m.in. rozwijanie zainteresowań matematycznych, kształcenie umiejętności rozwiązywania różnego typu zadań, mobilizowanie do regularnego liczenia, przygotowanie do konkursów matematycznych, poszerzanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w zadaniach praktycznych oraz właściwe zagospodarowanie czasu wolnego.

W I etapie konkursu uczniowie klas pierwszych zmierzyli się z 10 zadaniami dotyczącymi m.in. rozróżniania stron (prawa, lewa) oraz pojęć nad, na, obok, pomiędzy, rozróżniania figur geometrycznych, porównywania liczb, liczenia na konkretach, tworzenia ilustracji do zadań tekstowych oraz dodawania w zakresie 10.

Uczniowie klas I zgromadzili następujące punkty:

1. 43/43 pkt – Alex Birski, Kacper Kłodowski, Wiktor Król, Filip Kłodowski, Lena Michenko, Samanta Szmyd, Marlena Wróblewska, Jagoda Mielecka, Maja Górka, Maksymilian Słuszkiewicz, Lena Wąsowicz, Julia Kołodziejczyk, Aleksandra Szul, Jakub Folta, Kaja Sroka, Emilia Drwięga, Aleksander Florko, Alan Milczanowski, Hanna Smolińska, Nikodem Subik, Fabian Kruszyński, Maria Ślęzak, Jan Kępa, Karolina Konieczny, Maja Fabian, Jakub Jelinek,

2. 42/43 pkt – Jan Kozłowski , Marcin Adamowicz, Emilia Dudek, Kacper Suchecki, Viktoria Sobolak, Julita Wyżycka, Michał Romaniak, Antonina Trznadel, Bernard Gawroński, Julia Socha, Milena Stańczak, Karol Osękowski, Łukasz Świątek, Szymon Mazurkiewicz, Katarzyna Dygoń, Jan Czapor,

3. 41/43 –  pkt Amelia Kmiecińska, Michalina Gaworecka, Klaudia Sobczak, Emilia Starościak, Martyna Posadzka, Mateusz Markowicz, Nina Bator,

4. 40/43 pkt – Wiktor Białorudzki, Jan Wójcik

5. 39/43 pkt – Bartosz Kowalski,  Karolina Szyniec, Franciszek Kaleniecki,

6. 38/43 pkt – Jakub Bończak, Martyna Niemiec

Uczniowie klas II mieli do rozwiązania 15 zadań dotyczących m.in. znajomości kalendarza (miesiące, pory roku), rozróżniania liczb parzystych i nieparzystych, wykonywania działań na dodawania w zakresie 100 oraz odejmowania w zakresie 40, rozwiązywania zadań tekstowych wymagających zastosowania jednego działania oraz uzupełniania tabel.

Wyniki wśród drugoklasistów przedstawiają się następująco:

1. 71/71 pkt –  Amelia Borowy,

2.70,5/71 pkt – Dawid Giera, Patryk Bogusz, Jerzy Woźniczyszyn, Filip Wańcowiat, Karol Mleczko, Mikołaj Sabat

3. 70/71 pkt – Oliwia Klimowicz, Szymon Sowa, Laura Mazal, Katarzyna Szalińska, Jan Przygórzewski

4. 69,5/71 pkt – Paweł Ruebenbauer, Alicja Kukla, Marek Sabat, Malwina Pilch

5. 69/71 pkt – Marcel Milczanowski, Wiktoria Pańko, Bartłomiej Małkowski, Laura Zubel, Julia Bury, Anna Reut, Maja Gaworecka, Zofia Sabat

6. 68/71 pkt – Zofia Zając, Tomasz Synowiec

7. 66/71 pkt – Nikodem Starościak

8. 65/71 pkt – Madlen Pietrusa, Malwina Guzik

9. 64,5/71 pkt – Nicola Bondyra, Michał Skubiński, Magdalena Garbowska, Julia Mateja, Maciej Malchar

10. 64/71 pkt – Adrianna Citak, Julia Warankiewicz, Aleksandra Kurasz, Piotr Moskała, Justyna Poznańska

11. 63,5/71 pkt – Filip Domaradzki

12. 62,5/71 pkt – Estera Buczkowicz, Kaja Szwedkowicz

Natomiast przed trzecioklasistami postawione zostały zadania dotyczące dziesiątek i jednostek, dodawania i odejmowania liczb w zakresie 100 oraz porównywania wyników (<,>,=), rozwiązywania zadań tekstowych wymagających zastosowania więcej niż jednego działania, znajomości miar długości (km, m, dm, cm) oraz wagi (q, kg, dag), a także pojęć związanych z czasem (h, min, s) – łącznie 14 zadań.

Uczniowie klas III zajęli kolejno następujące miejsca:

1. 49/49 pkt – Olivia Szuma, Filip Rajtar, Jakub Serwatko, Maja Górnik, Maksymilian Rajchel,

2. 48,5/49 pkt – Aniela Stojowska,

3. 48/49 pkt – Milena Chorążak,

4. 47/49 pkt – Adam Fedak, Ashley Dorocka Jach, Liliana Gunia, Kamila Gładysz,

5. 46/49 pkt -nEmilia Bieluk, Adam Kołodziejczyk, Karol Kiczorowski,

6. 43 pkt – Piotr Dydek.

Wszystkich uczestnikom I etapu Małej Ligii Matematycznej klas 1-3 serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w II etapie, który odbędzie się już niebawem! Powodzenia!

Katarzyna Józefek, Dorota Bryndza