6 grudnia pod osłoną nocy  pojawia się niepostrzeżenie  i zostawia  wymarzone  prezenty… Każdy z nas  na długo przed tą oczekiwaną datą, uśmiecha się na  myśl o św. Mikołaju,  którego znakiem rozpoznawczym  jest  czerwony strój, biała broda  i zaczerwienione policzki.  I choć klasowe Mikołajki, to tylko namiastka spotkania ze św. Mikołajem to jest to uroczystość  bardzo lubiana przez wszystkich uczniów.

Klasa 1 d już w piątek 3 grudnia zaczęła wprowadzać się w mikołajkowy klimat poprzez wspólny udział  w szkolnym konkursie plastycznym– NIEBIESKI ŚWIĘTY MIKOŁAJ.  W poniedziałek 6 grudnia  2021r. natomiast obchodzono  uroczyście KLASOWE MIKOŁAJKI  poprzez  wysłuchanie listu od Mikołaja, zabawy  integracyjne, poznanie prawdziwej historii św.  Mikołaja , odebranie upominków i wykonanie podobizny świętego z szyszki, plasteliny i czerwonego papieru.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej radosnej uroczystości klasowej  🙂

Alina Statkiewicz