Do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie szkolnej świetlicy przygotowywali się od kilku dni.

W grupie 7. podopieczni p. Emilii Kot uczyli się prawidłowej segregacji odpadów, a swoją wiedzę mogli sprawdzić podczas lekcji otwartej, na którą zaproszeni byli nauczyciele oraz p. Dyrektor. Uczniowie wykonywali w zespołach zadania na czas, m.in. przyporządkowanie odpadów do właściwych koszy na śmieci, rozwiązanie ekologicznej krzyżówki, czy stworzenie z kartonowego pudełka domku dla lalek lub ozdobnego pudełka na prezent. Za swoją pracę wychowankowie gr. 7. otrzymali słodkie upominki oraz Ordery Przyjaciół Ziemi.

Również w grupach 2. i 3. odbyły się zajęcia proekologiczne. Wychowankowie p. Antoniny Lech stworzyli piękne prace plastyczne w tym plakat pt. „Dlaczego nasza planeta jest wyjątkowa?”. Na tych zajęciach odbyły się również rozmowy dotyczące recyklingu.

Z kolei p. Paweł Szałajko skupił się na tym, jak ważne jest na co dzień oszczędzanie energii, wody i papieru. Uczniowie uzupełniali karty pracy oraz stworzyli prace plastyczne.

Obchody Dnia Ziemi zajmują ważne miejsce w planie pracy świetlicy, gdyż przypominają nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, w jakim żyjemy.

Emilia Kot