25 kwietnia 2022r. klasa 1d brała aktywny udział w akcji – SPRZĄTANIE ŚWIATA, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Tego dnia uczniowie kl. 1d „uzbrojeni” w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci wyruszyli  z ogromnym zapałem i pod przewodnictwem p. Aliny i p. Moniki,  na okalające naszą szkołę trawniki, by je dokładnie oczyścić z wszelkich odpadów.

Uczniowie biorąc aktywny udział w lekcji poszanowania środowiska doskonale spisali się i udowodnili , że wszystkim z nich zależy na ochronie środowiska   oraz  że doskonale rozumieją  na czym polegają działania propagujące ograniczenie powstawania odpadów, selektywna zbiórka oraz recykling.

Alina Statkiewicz