Dnia 28.04.2022 r. klasa 2d wybrała się do Centrum Symulacji Medycznej w PWSZ w Sanoku, na zaproszenie rodzica uczennicy, Pana Krzysztofa Sośnickiego.

Instytut został wyposażony w zaawansowany technologicznie sprzet oraz symulatory służące studentom do nauki przyszłego zawodu.

Uczniowie zwiedzali bardzo nowoczesne pracownie Instytutu Medycznego:

– sala symulacji niskiej i wysokiej wierności ( w obecności opiekuna lub obserwacja prowadzacego przez lustro weneckie), sala neoatologiczna, połoznicza, pediatryczna, opieki pielegniarskiej, egzaminu praktycznego dla studentów, pracownia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pogladowy SOR z wyposażoną karetką pogotowia.

Pan Sośnicki przeprowadził także warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów, na których każdy mógł przećwiczyć zdobyte umiejętności.

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki.

Opiekunowie: Pani Beata Dańczyszyn oraz Urszula Kwiatkowska.