Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju…”

Uczniowie klas: 4a, 4b, 6a, 6b oraz 7e przygotowali akademię z okazji  231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Aktorzy przenieśli nas w przeszłość i odtworzyli słynny obraz Jana Matejki przedstawiający pochód króla wraz z posłami do kolegiaty św. Jana, by zaprzysiąc nową ustawę zasadniczą.

Wraz z wejściem na scenę kolejnego aktora widzowie poznawali historię i znaczenie uchwalenia konstytucji.

Utwory wykonane przez Anielę Stojowską i Adama Fedaka uświetniły akademię oraz wzbudziły gromkie brawa.

Była to niezapomniana lekcja patriotyzmu i chętnie wraz z chórem zaśpiewaliśmy „ Witaj, majowa jutrzenko”.

Pamiętajmy: Naród, który nie zapomina o swojej przeszłości – zbuduje przyszłość.

Dziękujemy Nauczycielom i Rodzicom za zaangażowanie się w poszukiwaniu strojów dla aktorów.

Julii Kowalczyk dziękujemy za namalowanie pięknego konia dla Józefa Poniatowskiego.

Pragniemy pochwalić patriotyczną postawę Uczniów i dziękujemy wszystkim Aktorom za wzorowe przygotowanie akademii.